No, tegnap írtam a Dead Space játékról, most jöjjön az előzményekről szóló rajzfilm. Az EA érdekes húzással állt elő. Már többször megesett, hogy egy játékhoz marketing célokból kiadtak képregényeket, egyre elterjedtebbek a könyvek is (na nem hazánkban), de most az Electronic Arts azzal támogatta meg üdvöskéje kampányát (a képregény mellett), hogy készített hozzá egy 74 perces DVD-re és TV-re szánt rajzfilmet. Ehhez képest viszont egész kellemes mű lesz, ami meghozza az ember kedvét a játékhoz.
A történet nagyvonalakban meséli el, hogy találják meg a bányászok a gondokat okozó oszlopot az Aegis 7-en, majd az hogyan kerül az USG Ishimurára. Eztán megtekinthetjük, miképpen jutottak fel a nekromorfok is a hajóra, és végül, mi vezetett oda, hogy szegény Isaac Clarke-nak legyen egy baromi rossz napja. A történetet főként Alissia Vincent, az Ishimura biztonsági főnökének szemszögéből kísérhetjük végig, aki kis csapatával próbálja megállítani a nekromorfok elterjedését. Mondanom sem kell, belebuknak. Őt Nika Futterman szinkronizálja, akit Asajj Ventress hangjaként ismerhettünk meg a Star Wars The Clone Warsban. A történetben fontos szerepet kap Mathius kapitány, akivel a játék folyamán csak videókban és a hullaházban nekromorf formában találkozhattunk. Ezúttal is láthatjuk a halálát, bár itt van egy kis eltérés a játékhoz képest, mivel abban a videófelvétel alapján egyértelműen meggyilkolják, itt viszont inkább tűnik balesetnek az eset. A kapitányt amúgy ezúttal Jim Cummings szólaltatja meg, de a játékban az a J.G. Hertzler volt a hangja, akit a Deep Space Nine Martok tábornokaként kedvelhettünk meg. Mellette a másik bajkeverő a játékban is fontos szerepet kapó Dr. Kyne, akit mind a játékban, mind a rajzfilmben a rutinos Keith Szarabajka szólaltat meg. Bár főként szinkronizálni szokott, azért egy-egy szerepben feltűnik a Voyagerben, az Enterprise-ban és a Babylon 5-ben is. Bár már nem „főhősök”, azért kiemelném még Colin Barrow és Shen karakterét. Előbbi Bruce Boxleitner, azaz a Babylon 5 Sheridan kapitányának orgánumán szólal meg, míg az utóbbi a dögös Kelly Hu hangján rikácsol.
A rajzok nem rosszak, kissé anime-s, természetesen amerikai módra. Nekem nem tetszenek a karakterábrázolások, és egy hozzáértő haverom szerint is eléggé minimalista módon lettek megoldva, de megszokható. A hátterek viszont szépek, viszont azért egyeztethettek volna a rajzolók a fejlesztőkkel, mert az Ishimurán és a Kellionon (no meg nagyvonalakban a nekrokon) kívül semmi sem néz ki úgy, mint a játékban. A híd teljesen más, a közös karakterek, mint Dr. Kyne, vagy Clarke barátnője, Nicole távolról sem hasonlítanak egymásra (Nicole-t fel sem lehet ismerni, ha nem tudod, hol kell keresni, mert még csak nem is szólítják a nevén: ő az a csaj, akit Vincent megkérdez, hogy van-e barátja). És még egyes események is erősen eltérnek, mint a kapitány halála, ahogy azt fent említettem, vagy az Ishimurán a fertőzés ütemének terjedése. Viszont, jó véres, egy emberből 20 liter nagynyomású vér lazán kispriccel, mikor keresztül bökik.
Összességében nem rossz alkotás, ahhoz képest, hogy csak reklámfogásként jött létre. Viszont ennek megvan az a hátránya, hogy a történet igencsak lyukacsos, sőt, olykor ellentmond a játéknak. De kedvcsinálónak jó, az igazi történetet meg úgyis Isaac Clarke kalandjai adják.